Odďaľovanie odhalenia teroristov a ich odovzdanie spravodlivosti je dôkazom účasti izraelskej vlády na zločine podpálenia rodiny Dawabsheh

7.9.2015
Ministerstvo zahraničných vecí Štátu Palestína s hlbokým zármutkom oznamuje smrť pedagogičky Riham Dawabsheh, ktorá skonala dnes ráno na následky popálenín, ktoré utrpela koncom júla po podpálení jej domu židovskými teroristickými organizáciami, čím sa stala po manželovi Sa´adovi a osemnásťmesačnom synovi Alimu Dawabsheh ďalšou obeťou tohto útoku..

MZV považuje izraelskú vládu na čele s Netanjahuom za plne zodpovednú za tento barbarský zločin, ktorý si vyžiadal život troch členov rodiny. Druhý syn rodiny Dawabsheh, štvorročný Ahmad, stále bojuje o život v nemocnici po trestuhodnom a ľudstvo zahanbujúcom zločine, ktorý mu zobral všetkých členov rodiny.

Od tohto surového zločinu prešlo už viac ako 40 dní bez toho, aby polícia okupantov zverejnila výsledky svojho vyšetrovania. Zámerné odďaľovanie odhalenia účastníkov  zločinu, ktorí sú izraelským bezpečnostným zložkám známi, je najväčším dôkazom toho, že izraelská vláda otvorene a oficiálne zabezpečuje alibi pre radikálnych osadníkov, ktorí útočia na Palestínčanov a upaľujú ich zaživa, poškodzujú ich majetky bez zákonnej či morálnej brzdy.

Ministerstvo zahraničných vecí zdôrazňuje, že spis tohto zločinu je na stole Medzinárodného trestného súdu a je predmetom veľkého záujmu prezidenta Mahmúda Abbása, ktorý sleduje všetky jeho zákonné aspekty. MZV žiada medzinárodné spoločenstvo, organizácie OSN a jej príslušné agentúry, aby vyvíjali nátlak na izraelskú vládu a odhalili jej spoluúčasť na podobných zločinoch, potrestali zločincov a všetkých, ktorí ich podporujú.Ministerstvo zahraničných vecí Štátu Palestína
Ramallah, 7.9.2015