Verejné popravy palestínskych civilistov sú systematickým štátnym terorom

18.10.2015
Ministerstvo zahraničných vecí Štátu Palestína ostro odsudzuje izraelskú ľahostajnosť ku životom Palestínčanov, ktorá sa odzrkadľuje v počte verejných popráv, ktoré každý deň chladnokrvne páchajú okupačné oddiely a osadníci voči palestínskym civilistom. Tieto popravy sú realizované v súlade s  rozhodnutiami Netanjahua a jeho vlády, ktorá povolila používanie ostrých nábojov na neozbrojených Palestínčanov, čím z nich spravila legálne, živé terče. 

Rasistická izraelská politika spôsobila smrť desiatkam civilistov, a jasne sa ukázala v poprave 18-ročného Fadila Mohameda Qawasmiho, nahrávky ktorej ukazujú, akým chladnokrvným spôsobom bol mladík popravený a ako okupační vojaci a osadníci svorne odôvodnili jeho vraždu tým, že položili vedľa neho nôž, aby tento ohavný zločin vyzeral ako akt sebaobrany. Tieto zločiny, izraelské klamstvá a falšovania dôkazov ukazujú do akej miery terorizmus, rasizmus a radikalizmus je rozšírený medzi príslušníkmi okupačnej armády a osadníkmi a poukazujú na nízku úroveň ich morálky, ktorá je podporovaná a riadená oficiálnymi politickými kruhmi.

Ministerstvo zahraničných vecí, ktoré sa usiluje o odhalenie týchto zločinov v medzinárodných kruhoch a dokumentuje ich, aby mohli byť predložené medzinárodnému trestnému súdu a národným súdom, znova žiada zabezpečiť medzinárodnú ochranu palestínskeho ľudu a vytvoriť medzinárodnú vyšetrovaciu komisiu týchto a potrestať zločincov, vrahov a ich podporovateľov.

Ministerstvo zahraničných vecí Štátu Palestína
Ramallah, 18.10.2015