Tlačové správy

Palestínska učiteľka Hanan Al-Hroub je najlepším učiteľom na svete!


Palestínska učiteľka Hanan al-Hroub získala titul najlepšej učiteľky na svete v roku 2016. Titul jej bol udelený 13. marca 2016 na ceremónií v Dubaji. Medzinárodná vzdelávacia inštitúcia Girls Educational Monitoring Service a jej nádácia Varkey Foundation so sídlom v Londýne, organizuje od roku 2014, každý rok súťaž o najlepšieho učiteľa na svete. 
Pani Hanan al-Hroub tento rok súťažila s 8000 učiteľmi pochádzajúcimi z rôznych štátov sveta a užší výber učiteľov zahŕňal tri učiteľky a sedem učiteľov z Indie, Pakistanu, Austrálie, Kene, Fínska, Japonska, USA, Veľkej Británie a Palestíny. 
Hanan al-Hroub pochádza z tábora ad-Dheša pre palestínskych utečencov v blízkosti Betlehemu a študovala na Jeruzalemskej univerzite. Pracuje ako učiteľka v dievčenskej škole v al-Bírá neďaleko Ramalláhu. Pani al-Hroub tvrdí, že jej spôsob učenia spočíva v kombinácii učenia a hry. Prostredníctvom hry sa snaží prehlbovať hodnoty, nádej, ambície a pracovitosť u detí, ktorým ťažká a nebezpečná situácia negatívne ovplyvnila ich psychiku a konanie. Palestínske deti neprežívajú svoje detstvo, a to z dôvodu dennodenného násila v mestách, obciach, táboroch a na check-pointoch. To sa negatívne odzrkadlilo na ich osobnosti a stali sa náchylné k násiliu. Preto pani učiteľka uplatnila svoj nový spôsob učenia na deti, ktoré prežívali veľký šok, keď na ne, alebo ich rodičov okupačné jednotky strieľali počas cesty do školy alebo zo školy a niekoho zranili. Nový spôsob mal veľmi pozitívne výsledky, nakoľko deti dokázali pomocou tohoto nového spôsobu učenia prekonať šok a strach, a znova sa začali správať ako deti. Hrali sa a zabávali so svojimi kamarátmi a mali pozitívne výsledky v škole, zdvihlo sa im sebavedomie, a ešte k tomu sa znova začali hrať so svojími rovesníkmi na ulici. 
Palestínčanka Hanan al-Hroub vydala knihu s názvom: „Hráme sa a učíme sa“, ktorá je plná vzdelávacích obrázkov, ktoré pomáhajú deťom prekonať prekážky a učiť sa veľa vecí hrou. 

Pozitívne správy z Palestíny

Ťažká situácia, v ktorej sa nachádza palestínsky národ , nie je prekážkou na jeho tvorivý život. Jeho občania dosahujú úspechy, ktoré nás tešia, a to nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej pôde. Obzvlášť nás teší, že palestínske ženy dokazujú svojou prácou a kreativitou, že sú schopné čeliť výzvam tejto doby, a dokonca sú schopné zvíťaziť! V roku 2012 palestínske dievčatko Sálha získalo cenu Hansa Christiana Andersena za fiktívnu poviedku Hantush. 

...

Minister Al Malki na oficiálnej návšteve Slovenskej republiky

Prvé zasadanie spoločného palestínsko-slovenského ministerského výboru

Maďarská speváčka chcela na Eurovízii spievať o nevinných palestínskych obetiach

Text o nezmyslených vojnách, nezmyselných úmrtiach nevinných detí počas izraelských útokov na pásmo Gazy v lete 2014 vyvolali u predstaviteľov Izraela námietky. Text a video k piesni nájdete v článku.

Samoväzby, hrobky pre živých

Úrad pre záležitosti väzňov a bývalých väzňov zverejnil mená 35 väzňov, ktorí sa nachádzajú v samoväzbách v izraelských okupačných väzniciach. Väzni začali pred deviatimi dňami otvorenú hladovku za ukončenie tejto svojvoľnej a nebezpečnej izraelskej politiky.

Výzva občanov mesta Beit Jala

Naliehavá výzva občanov mesta Beit Jala týkajúca sa segregačného múru v oblasti Cremisan v Palestíne
Subscribe to Tlačové správy